ARCHIBLOG

Analiza chłonności - jak wpłynie na zwrot z twojej inwestycji

Kupując działkę warto zweryfikować czy dana lokalizacja odpowiada naszemu zamierzeniu inwestycyjnemu – narzędziem pozwalającym odpowiedzieć na to pytanie jest opracowanie wykonywane przez architekta – analiza chłonności terenu.


Proces powstawania wnętrz usługowych - od projektu do realizacji - krok po kroku

W dzisiejszych czasach o wizerunku firmy stanowi zarówno jakość świadczonych usług jak i wygląd wnętrza lokalu. Wystrój sklepu, restauracji czy biura dopasowany do charakteru i rodzaju działalności pozwoli na wyróżnienie wizerunku firmy w branży. Projektowanie wnętrz usługowych jest procesem złożonym łączącym w sobie wiele czynników, aby proces ten przebiegł sprawnie i przyniósł oczekiwane efekty biznesowe wymaga dobrej współpracy Inwestora z architektem. W poniższym artykule przybliżymy poszczególne etapy pracy nad realizacją wnętrza, zapraszamy do lektury.

Architekt – analiza zawodu

Mówiąc o architektach, często w pierwszej chwili myślimy o osobie projektującej domy. Skojarzenie to wynika z zapotrzebowania na rynku – faktycznie, najwięcej architektów projektuje domy i jest to temat, z którym do biur projektowych zgłasza się najwięcej klientów indywidualnych. Jednak architekt to zawód zdecydowanie bardziej złożony, działający na wielu płaszczyznach i dzielący się na kilka kategorii. W  artykule postaramy się w skrócie przybliżyć, jak naprawdę wygląda praca architekta i czym dokładnie ta osoba się zajmuje.

Jak zweryfikować możliwość dostosowania danego mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej?

Na światowych rynkach nieruchomości coraz częściej respektowane są potrzeby osób niepełnosprawnych – pojawiają się mieszkania lub domy projektowane z myślą o ograniczeniach ze strony ruchowej. W Polsce, takie rozwiązania również możemy znaleźć w ofercie niektórych deweloperów. Niestety, ilość mieszkań dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej mobilności ruchowej na rynku pierwotnym nadal jest za mała.  W poniższym artykule przedstawimy aspekty, na które warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru mieszkania, z myślą o jego późniejszej adaptacji.